Bugun...
Reklam


25 bin kişilik katliam listesi ortaya çıktı!
Irkçı örgütlere yönelik yeni belgeler ortaya çıktı.

facebook-paylas
Tarih: 31-07-2018 17:38
25 bin kişilik katliam listesi ortaya çıktı!
+ -

Almanya'da faaliyet gösteren, 8'i Türk 10 kişiyi öldürmekle suçlanan aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütüne ve bu örgütle paralel çalışma yapan ırkçı örgütlere yönelik yeni belgeler ortaya çıktı. 

Örgüt üyelerin evlerinde yapılan araştırmalarda 25 bin kişilik bir düşman listesinin bulunduğu duyuruldu. Aşırı ırkçı örgütlerle ilgili olarak Federal Hükümete verilen soru önergesine verilen yanıtta, NSU örgütünün Almanya'da yalnız olmadığını, farklı isimler altında yapılanmaya gittiklerini ve düşman listeleri oluşturduklarını ve listeler arasındaki benzerliklere rastlandığı belirtildi. Federal hükümet, ırkçılara dönük 2011'den beri yapılan arama ve tutuklamalarda ele geçirilen belgelerde 25 bin kişiden fazla ismin adres ve telefonlarının bulunduğu ve bu listelerin düşman listesi olarak kayıt edildiği açıklandı. 

Alman ordusundaki ırkçı yapılanmaya karşı yapılan araştırmalarında ele geçirilen belgeler ile NSU örgütünün ve Nordkreuz örgütünün elindeki listelerde de benzerlikler olduğu vurgulandı. Federal polisin, eyalet polis vasıtasıyla listede isimleri bulunan kişilere ulaşılarak dikkatli olmaları konusunda uyardığı belirtildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI