Bugun...
Reklam
Reklam
Minibüsdeki ajan!


Arif Çayan
cayan.arif@gmail.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 25-09-2018 22:14

Bir Açıklama :

‘Dün binmiş olduğum Pınarbaşı eskiçamlık dolmuş şoförüne bas konuştan bir bilgi aktarıldı abi direk dolmuştakilere seslendi nüfusla ilgili sorunu olan varmı diye kimse ses çıkarmadı. Yahudi mezarlığının orda arama vardı içinde bulunduğum dolmuşu durdurmadılar ama dolmuş şoförü telaşlandı hemen emniyet kemerini taktı sonra tekrar sordu polisle problemi olan varsa ilerde arama var ona göre insin dedi i. Çok sinir oldum bu aramaların amacı kötü niyetli olan insanları yakalamak değil mi neden uyarı yapıyorsun ki ? Sana bana bizim halkımıza zarar verecek olan insanları bulmak amaçlı yapılan bu aramalara destek olmak yerine köstek olmak neden ?‘

5e1431e0-c24f-4a1b-aa89-14f5f8bba28b-001.jpg

Facebook üzerinde İzmir’de Çevirme Radar sayfasına düşen açıklama.

Okuduğumda hem düşündüm hem  korktum.

Nasıl bir ülkede, nasıl bir şehirde ve nasıl bir toplum içinde yaşıyoruz ?

Sosyal sorumluluk bilinci içinde olduğunu sanan minübüs sürücülerinin yaptıklarına bakar mısınız ?

Varsa, minübüsteki katilleri, sapıkları, tecavüzcüleri, dolandırıcıları, sahtakerları vs koruyor, ajanlık yapıyorlar resmen.

‘Polisle problemi olan varsa ilerde arama var ona göre insin’ demek hangi pis ajanlık sisteminin bir ürünü olabilir ki !

Onu diyen minübüs sürücüsü,  uyarasından sonra polis tarafından aranan bir katilin, tecavüzcünün, sahtekarın veya dolandırıcının kaçmasına neden olduysa ?

O diyen minübüs sürücüsü, uyarısından  sonra polise yakalanmaktan kurtulan katil, tecavüzca, sahtekar vs. onun bir yakınına musallat olduysa ?

O diyen minübüs sürücüsü, ‘ Polisle problemi olan varsa insin araban’ dediğine, birilerinin başına bela saldığı için mutlu mu olacak ?

Öncelikle, bu minübüs sürücüsünün bu işi yapması için ona verilen SRC  belgesi derhal iptal edilmeli.

Katilleri, tecavüzcüler, dolandırıcılar,  sahtekarları vs toplumun içinde koruyan her kim olursa olsun, yargının önünde hesap vermeli.

O minübüs sürücüsüne gibi davranmayı sıradan bir alışkanlık haline getirenlere son sözüm,  ‘BASKONUŞ - MA’ !

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI